Açık Akademi Yaz Okulu 2016

Selamlar,

CpcLzDOWYAAOoBf2

09.08.2016 Salı günü Microsoft’un Açık Akademi Yaz Okulu’ndaydım. Anlattığım konular tabiki Web teknolojileri idi. Mvc, WebApi, CodeFirst, Bootstrap, Serialization ve Asenkron esas konu başlıkları idi. Baştan sona bir Online E-ticaret sitesini hep beraber kodladık. Codefirst ile oluşturduğumuz database’imize dummy datalar atıp, yeni bir WebApi servisi yazdık. Daha sonra Mvc bir View’a satılan ürünleri listelettik ve seçilen ürünleri yine WebApi kullanarak satın aldırdık. En sonunda da dönüş tipine göre işlem sonucunu ekrana yazdırdık.

IMG_35392

Seminere katılan tüm öğrencilere, sordukları alıcı sorular ve örneklere farklı yaklaşımlarında dolayı hepsine teker teker teşekkür eder, Microsoft’a benim adıma diktikleri ağıç için, teşekkürü bir borç bilirim.

Yeni bir seminerde görüşmek üzere hoşçakalın.

Source Code: https://github.com/borakasmer/AcikAkademiOnlineShopping

Baştan sona seminer videoları aşağıdadır.

BÖLÜM 1: CodeFirst ve WebApi

BÖLÜM 2: Serialization, Asenkron, Mvc, Bootstrap

Herkes Görsün:

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

6 Cevaplar

 1. kadir dedi ki:

  Elinize saglık hocam guzel ve herkesin anlıyabilcegi kadar basit bir dilde anlatım olmus.FirstCodu daha onceden duymustum fakat hic kullanmamıştım.Videoyu izledikten sonra hoşuma gitti .Orda sizi canlı dinlemek isterdim.
  Routing ve asenkron olaylarını cok iyi anlatmisiniz .Özellikle asenkron icin verdiginiz hamburger satis olayi süperdi :)
  Connection Stringde veritabanın security özelliğini SSPI yapmanız özel bi sebebi varmıydı ?

  • borsoft dedi ki:

   Selamlar Kadir,

   Öncelikle güzel yorumların için teşekkür ederim. SSPI’ın özel bir sebebi yoktu. Sağlam olsun kesin bağalanayım diye direk öyle yazdım. Sonuçta az zaman kalmıştı ve başta kaybettiğim zamanı geri kazanmam lazımdı :)

   İyi çalışmalar.

 2. Orhan dedi ki:

  Hocam merhaba;
  Öncelikle öğretileriniz için çok teşekkürler. Türkçe kaynak sıkıntısı yaşadığımız konularda bu çalışmalarınızın faydasının tarifi yok. Teorik bilgiye kıyasla, bu tarz canlı örnekler ile öğrenme süreçlerimiz çok hızlanıyor. Daha gelişmiş modüller içeren örnekleri yapmanızı temenni ediyorum hocam. Sizin kendi özelinizde veya acık akademi bünyesinde, bizim gibi yazılım konusunda kendini geliştirmeye çalışanlara verebileceğiniz bilgiler çok önemli. Yazılım ekosistemine yaptığınız katkılardan dolayı tekrar teşekkürler hocam. İyi çalışmalar

  • borsoft dedi ki:

   Selamlar Orhan,

   Öncelikle değerli yorumların için teşekkür ederim.
   Daha kapsamlı örnekleri bloğumdan bulabilirsin. Yeni paylaşımlar yolda :)

   İyi çalışmalar.

 3. Enes dedi ki:

  Bora abi uzum zamandır seni takip ediyorum umarım bir gün seminerde de karşılaşabilirim. Bu tarz paylaşımlarda bulunduğun için de birincele.com olarak çok teşekkür ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir