Hakkımda

Hakkımda

Steve

Selamlar, Ben Bora Kaşmer .NET developerım. İstanbul/Türkiye’de yaşıyorum.

1994 yılından beri profesyonel olarak programcılık ile uğraşıyorum. Son yıllarda .Net teknolojileri ve özellikle web uygulamaları ağırlıklı olmak kaydı ile, python, ruby, c++ ve java güncel olarak kullandığım programlama dilleridir.

İş Hayatı ve Deneyimler

logoMVP

2016 yılının başında Visual Studio ve Development Technologies alanında En Değerli Profesyonel (Most Valuable Professional, MVP) ödülüne layık görüldüm.

Şu anda Hasel şirketinin IT departmanında, Software Architect pozisyonunda çalışmaktayım.

Bundan önce Netaş şirketinde Arge departmanında, Software Architect pozisyonunda çalışmaktaydım. Biraz daha eskiye gidersek, Doğan Gazetecilik A.Ş’de Posta ve Fanatik’den sorumlu, Kıdemli Yazılım Mimarı olarak görev almaktaydım. Daha da evvele gidersek, Doğan Grubun’da Medyanet şirketinde, özellikle adserver reklam sistemleri üzerine Takım Lideri .Net developer pozisyonunda çalışmaktaydım. Doğuş Gurubun’da, Startv.com.tr’den sorumlu .Net developer Kanal Yöneticisi idim. 2000’nin sonlarında, Global Bilgi’de Arge trafında yenilikçi kıdemli yazlım uzamanı olarak görev aldım. Speech recognition üzerine bir çok çalışmada bulundum. Esas uzmanlık alanım Crm. Uzun yıllar takım lideri .Net developer olarak yabancı bir firmada  görev aldım. Citibank’da dinamik ekran uygulamaları üzerine ufak bir framework geliştirdim. Ayrıca kiosk ve endüstiriyal alanlarda takım lideri olarak sayısız projelerde bulundum. Bir süre Boston’da daha çok sigorta uygulamları ağırlıklı olmak üzere senior developer olarak çalıştım. Yurtdışında daha çok rubby ve python ile kod geliştirdim. SignalR 2, Angular 6, Redis, RabbitMQ, Elastic Search ve son olarak Visual Studio Code, Asp.Net Core ile Cross Platform Mvc uygulamaları geliştirmek şu anda en büyük hobim.

Zamanla çeşitli guruplara konuşmacı olarak katılarak, gençlere eğitimler vererek, birçok kurs ve yurt dışı eğitimlerine katılarak, makaleler yazarak C#, OOP Programing, SQL Server, Entity Framework, ASP.NET MVC, Design Pattern, Web ve Web API services, Enterprice Architect, Game Physics Engine Development konularında uzmanlaştım.

Kısaca Geçmişim

1978 yılında İstanbul’da doğdum. 1996 yılında STFA Anadolu Teknik Lisesin’den bilgisayar teknikeri olarak mezun oldum. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni 2. olarak bitirdim. İstanbul Teknik Üniversitesi  bilgisayar bilimleri’nde okudum. Daha sonra eşim Seçil ile evlendim. Bir de DURU ve ARYA adında iki kızım var. Halen İstanbul’da yaşıyorum. Motor sporları tutkunuyum. Konsolda oyun oynamak ve solo guitar çalmak en büyük eğlencem.

Röportajlar:

https://t.co/lAlkxCm5cO

https://t.co/tAPvZUfRjt

kernelblog.org/2017/10/bora-kasmer

imagesbora@borakasmer.com
imagesbora.kasmer78@gmail.com