Microsoft Açık Akademi Html5, Css3 Ve Jquery Eğitim Kayıtları Çektim

Selamlar;

Microsoft Açık Akademi için 7 Şubat 2015’de HTML5 ve 11 Şubat 2015’de  CSS3 ve JQUERY eğitim videoları için toplam 2 gün yaklaşık 25 saat süren zorlu ama bir o kadar da eğlenceli ve keyifli stüdyo çekimlerine sevgili arkadaşım Engin POLAT ile birlikte girdik. Bize bu fırsatı sağlayan Microsoft Açık Akademi Program Yöneticisi  Sn. Ümit Batu’ya çok teşekkür ederim.

microsoft

Anlatılan Konu Başlıkları:

Konu

1.Gün Resimleri(07.02.2015) Konu HTML5:

HTML5 ile gelen en büyük yeniliklerden biri de artık 3. party bir araç gerektirmeden üzerinde video çalıştırabilmesidir. Microsoft Açık Akademi için HTML5 eğitim seti çekimlerinde işte bu konuya işlemek adına örnek olarak ben gitar çaldım sonra bunu kaydettik. Ve çekilen bu video’yu HTML5 sayfasında ilgili parametreler ile oynattık. Ayrıca sadece ses dosyası da <audio> tagı ile çalındı. İşte örnek amaçlı çekilen video. Ve ilgili kodlar.

2.Gün Resimleri (11.02.2015) Konu CSS3 Ve JQUERY:

2. gün çekimleri yaklaşık 18 saat sürdü. Ama günün sonunda Microsoft Açık Akademi’de yayınlanacak, herkes tarafından izlenebilecek online ve ücretsiz HTML5, CSS3  VE JQUERY eğitimleri hazırlanmış oldu. Emeği geçen herkese tek tek teşekkür’ü bir borç bilirim.

Montaj işlemi bitip, eğitimler Microsoft – Açık Akademi sitesi altına konduğu zaman ilgili Url’i bloğumdan ve twitter’dan duyuracağım.

Yeni bir makalede görüşmek üzere hoşçakalın.

 

Herkes Görsün:

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.