Hakkımda

Hakkımda

Steve

Selamlar, Ben Bora Kaşmer .NET developerım. İstanbul/Türkiye’de yaşıyorum.

1994 yılından beri profesyonel olarak programcılık ile uğraşıyorum. Son yıllarda .Net teknolojileri ve özellikle web uygulamaları ağırlıklı olmak kaydı ile, Go, NodeJS, Python, Deno, Javascript, C++ ve biraz da Java güncel olarak kullandığım programlama dilleridir. Front-End olarak, Angular ve React ile ön yüz geliştiriyorum.

İş Hayatı ve Deneyimler

logoMVP

2016 yılının başında Visual Studio ve Development Technologies alanında En Değerli Profesyonel (Most Valuable Professional, MVP) ödülüne layık görüldüm. Şu an Developer Technologies MVP’si olarak devam etmekteyim.

Profesyonel hayatımda Keepnet Labs’de siber güvenlik tarafında, Software Architect pozisyonunda çalışmaktayım.

Bundan önce VBT Bilgi Teknolojileri A.Ş.’de, Head of Software Architect pozisyonunda çalışmaktaydim. Uçtan Uca ERP(Flerpi), Online alışveriş(indexpazar) gibi projelerin alt yapısından, ayrıca birçok arge projesinden sorumlu idim. Hasel’de IT departmanında özellikle Crm tarafında, Software Architect pozisyonunda çalışırken, tüm mobil ugulamaları IOS ve Android ortamında geliştirme şansı buldum. Biraz daha eskiye gidersek Netaş şirketinde Arge departmanında, Paso Lig projesinde Software Architect pozisyonunda çalıştım. Daha öncesinde, Doğan Gazetecilik A.Ş.’de Posta ve Fanatik’den sorumlu, Kıdemli Yazılım Mimarı olarak görev aldım. Daha da evvele gidersek, Doğan Grubun’da Medyanet şirketinde, özellikle adserver reklam sistemleri üzerine Takım Lideri .Net developer olarak çalıştım. Doğuş Gurubun’da, Startv.com.tr’den sorumlu .Net developer Kanal Yöneticisi idim. 2000’nin sonlarında, Global Bilgi’de Arge trafında yenilikçi kıdemli yazlım uzamanı olarak görev aldım. Speech recognition üzerine bir çok çalışmada bulundum. Esas uzmanlık alanım Crm. Uzun yıllar takım lideri .Net developer olarak yabancı bir firmada  görev aldım. Citibank’da dinamik ekran uygulamaları üzerine ufak bir framework geliştirdim. Ayrıca kiosk ve endüstiriyal alanlarda takım lideri olarak sayısız projelerde bulundum. Bir süre Boston’da daha çok sigorta uygulamları ağırlıklı olmak üzere senior developer olarak çalıştım. Yurtdışında daha çok rubby ve python ile kod geliştirdim. SignalR 2, SocketIO, Angular 8, Redis, RabbitMQ, Kafka, Elastic Search ve son olarak Visual Studio Code, Asp.Net Core ile Cross Platform Mvc uygulamaları geliştirmek şu anda en büyük hobim.

Zamanla çeşitli guruplara konuşmacı olarak katılarak, gençlere eğitimler vererek, birçok kurs ve yurt dışı eğitimlerine katılarak, makaleler yazarak C#, OOP Programing, SQL Server, Entity Framework, ASP.NET MVC, Design Pattern, Web ve Web API services, Enterprice Architect, Game Physics Engine Development konularında uzmanlaştım.

Kısaca Geçmişim

1978 yılında İstanbul’da doğdum. 1996 yılında STFA Anadolu Teknik Lisesin’den bilgisayar teknikeri olarak mezun oldum. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni bitirdim. İstanbul Teknik Üniversitesi  bilgisayar bilimleri’nde okudum. Daha sonra eşim Seçil ile evlendim. Bir de DURU ve ARYA adında iki kızım var. Halen İstanbul’da yaşıyorum. Motor sporları tutkunuyum. Konsolda oyun oynamak ve solo guitar çalmak en büyük eğlencem.

Röportajlar:

https://t.co/lAlkxCm5cO

https://t.co/tAPvZUfRjt

kernelblog.org/2017/10/bora-kasmer

imagesbora@borakasmer.com
imagesbora.kasmer78@gmail.com