Gelişim Üniversitesi Semineri Mvc,Signalr,AngularJs ve Azure İle Bir Projeyi Canlı Yazıyoruz

Selamlar;

13 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesinde Visual Studio 2015 RC .Net 4.6 ile Mvc, SignalR, Html5, Jquery, AngularJS, Linq, Task Asenkron Programla, CodeFirst, Nuget ve Azure teknolojilerini kullanarak kapsamlı bir mvc web projesini baştan sona kodlayarak anlattım. Ayrıca .NET 4.6(Roslyn) ile gelen yeniliklere ve TypeScript konularına örnekler ile değindim. Daha sonra Çağlar Özenç bir Sql database’in Azure üzerine taşınma yollarını ve ilgili dataların maskeleme özelliğini anlattıktan sonra yazdığım bu proje Azure ortamına taşıdım. Böylece öğrenciler de önlerinde canlı canlı yazılan bu uygulamayı test edip, öğrendikleri bu yeni teknolojileri azure ortamında denemiş oldular. Bu sayede hem güncel hayatta karşılarına çıkabilecek sorunlara yenilikçi çözümler getirmeyi, hem de azure cloude’ın hayatımızdaki önemini anlamış oldular. Ayrıca Çağlar Özenç ile birlikte Windows 10, Universal App, Cross Platform App, IOT(Nesnelerin Interneti), Cortana, Edge, Hololens gibi teknolojiler üzerine olan konuşmlarımızın önümüzdeki dönemlerde Microsoft cepesinde karşımaza çıkacak teknolojiler ve bunlar ile neler yapabileceğimiz konusunda tüm katılımcılara güzel bir vizyon oluşturduğu kanısındayım. Bu güzel seminere katılımdaki büyük yoğunluktan dolayı tüm öğrencilere teşekkür eder, paylaşmış oldukları fikir ve düşüncelerden dolayı hepsini tebrik ederim. Umarım bu seminer onlar için faydalı olmuştur. Sunumun sonunda verilen plaket için İstanbul Gelişim Universitesi Rektörü Prof. Dr. Burhan AYKAÇ ve tüm ekibe teker teker teşekkür ederim.

GelisimSeminer2

Yeni bir makalede görüşmek üzere hoçakalın.

Source Code: http://www.borakasmer.com/projects/GelisimSeminer.rar

 

Herkes Görsün:

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

 1. A. Sertaç A. dedi ki:

  Çok güzel bir seminerdi hocam, Azure özellikle çok hoş bir platforma benziyor. Bunun yanı sıra konuşma arasında geçen “Telefon ile odanıza girdiğinizde, bilgisayarınızın açılması” diye geçen muhabbet seminerden beridir kafama takılmıştı. Şimdi biraz basit yoldan girip, WOL magic packet yollamaya çalışacağım Wi-Fi üzerinden bakalım, biraz fantezi olsun. :)

  • borsoft dedi ki:

   Teşekkürler Sertaç.
   Telefonun kordinatları, laptop’un kordinatarına belirlenen mesafeden daha uzağa gider ise laptop’un lock konumuna geçmesi daha önemli:)
   Durmak yok yazmaya devam…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.