İstanbul Coders Semineri Mobilde Web ve Azure Etkileşimi Üzerine Kapsamlı Bir WorkShop

Coders

5 Kasım 2015 tarihinde Saat: 19.30’da İstanbul Coders yazılım topluluğuna, Visual Studio 2015 .Net 4.6 ile Mvc, Html5, SignalR, QrBarcode, Jquery, Css3, Task Asenkron ve IIS teknolojilerini kullanarak sıfırdan bir Asp.Net Mvc web uygulaması yazdım. Bu projede mvc ortamındaki bir view’da, QrBarcode oluşturulmuş ve daha sonra SignalR Websocket Teknolojisi kullanılarak, ilgili Barcode mobil bir cihaz ile okutulup iki sistemin birbirine bağlanması sağlanmıştır. Son olarak Html5 ve Jquery ile mobil cihazın acceleration özelliği kullanılarak, açılan web sayfası ile mobil cihaz etkileşime geçirilmiştir. Böylece mobil cihazın belli yönlere göre hareketi ile bağlı olduğu web sayfasına çeşitli komutlar gönderilerek, herbir komut için farklı işlem yapması sağlanmıştır.

Bu seminerde Html5’in, mobil cihazlardaki gücünün SignalR Websocket teknolojisi ile harmanlandığında, Asp.Net Mvc bir uygulamada neler yapabileceğini hep beraber gördük.

Seminere katılan bilgili, istekli ve interaktif Istanbul Coders gurubuna ayrıca teşekkür eder, paylaştıkları fikir ve düşüncelereden dolayı hepsini tebrik ederim. Umarım bu seminer onlar için faydalı olmuştur.

Herkes Görsün:

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.