Trakya Uni. Bilişim Şenliği Seminer– Asp .Net Core – TypeScript ve Angular 4

Selamlar,

21 Nisan 2017 Cuma günü Trakya Üniversitesi Bilişim Şenliğine konuşmacı olarak katıldım. Workshop şeklinde bir sunum yaptım.

Öncelikle bu seneki konseptim Cross Platform olduğu için, Mac’de OSX işletim sistemi üzerinde ilgili projenin codelanabilmesi için gerekli kurulumları adım adım inceledik.

Seminer kapsamında: Asp.Net Core ile bir WebApi projesi oluşturuduk. Daha sonra Angular 4 ve Typescript ile bir Web Application yarattık.

.Net Core ile ilgili oluşturduğumuz servisler kullanarak, web sayfasındaki comboboxlar dolduruldu. Daha sonra kullanıcı tarafında yapılan seçimler ile ilgili seneryoya ugun sonuçlar alındı. Bu işlemler yapılırken, Typescript’in gücü ile nasıl front tarafda sanki backend’de çalışıyormuşçasına code yazılabildiği görüldü. Inheritance, model kavramı, dağıtık mimarı, dependency Injection hep konuşulan konulardandı. Algoritma tekniklerini, gerçek yaşamdan örnekler ile codeladıktan ve oluşabilecek hatalara karşı alınabilecek önlemleri canlı canlı inceledikten sonra seminerin sonuna gelindi. Ide olarak Visual Studio Code kullanıldı. Codelama kolaylığı sağlıyan Extensionlar ve Code Snippetler codelama anında canlı canlı incelendi.

Uzun bir seminer günün son 2 saatini bana ayırarak, canla başla olan katılımlarınızdan ve sorulan sorulara verdiğiniz cevaplardan dolayı tüm katılımcıları kutlar, seminer sonrasında takdim etmiş olduğunuz hediyelerden dolayı hepinize çok teşekkür ederim.

Yeni bir seminerde görüşmek üzere hoşçakalın, esen kalın.

Herkes Görsün:

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.