AngularJS Altında SignalR Çalıştırma Webinar Etkinliği Bölüm 2

Selamlar ;

Öncelikle webinar’a katılan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Umarım sizin için faydalı olmuştur. Eğer AngularJS ve SignalR hakkında bir nebze olsun aklınızda fikirler oluşturabilmiş isem bu webinar amacına ulaşmıştır.

Bu bölümde Webinar’ın 1.Bölümünde üzerinde işlem yaptığımız product’ları editlemeye çalıştık. Tabi bu sırada diğer clientların editlenecek product’ı değiştirmemesi için ilgili ürünü lockladık. Yani edit ve delete buttonlarını gizledik. Ama product’ı değiştiricek user için farklı bir davranış sergileyerek edit textbox’ları ve update buttonlarını gösterip ilgili product’ın price ve ProductName fieldlarını gizledik. Böylece user’a göre signalR’da nasıl farklı işlemlar yaptığımızı gördük. Bunun haricinde angularJs’in ilginize çekebilecek birkaç özelliğini, örnekler eşliğinde inceledik. Bizden json data bekleyen PostProduct adında bir action servis hazırladık. İçini products’ların json formatında doldurduğumuz textarea’mızın value’sunu $http.post ile bu servise gönderdik. Böylece $700 dolardan fazla olan ürünlerini sayısını bulduk. AngularJS filter üzerine çeşitli örnekler yaptık. Checkbox’a göre filitreleme işleminde bulunduk. Add button’una koşul koyarak product sayısı 6’dan fazla ise gözükmemesini sağladık. Kısaca 6’dan fazla ürün girişine izin vermedik. Loading işleminde yükleniyor sembolü çıkardık. ProductPrice’da currency filter üzerine konuştuk.

 

Source kodlar ve ilgili birkaç ekran görüntüsü aşağıdadır.

Bir sonraki event’de görüşmek üzere herkese hoşçakalın.

screenshot

screen5

screen3

screen4

HomeController.cs:

 Index.cshtm:

Source Code: http://www.borakasmer.com/projects/Signalr_AngularJs_Full.rar

Herkes Görsün:

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

 1. Ali dedi ki:

  Bora bey merhaba,
  Controller dan veriyi JsonResult olarak dönüp Products a atamak mı yoksa “Products | json” bu şekilde mi daha performaslı olur.

  • bora dedi ki:

   Selamlar Ali;

   2 yöntemi de big data ile denedim Products | json ile daha performanslı gözüküyor. Ama şunu belirtiyim dişe dokunur bir fark yok.

   İyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.