Düzce Üniversitesi 2015 Semineri .NET Web Teknolojilerinin Mobile Ve Azure İle Etkileşimi

DuzceKapak

13 Kasım 2015 tarihinde Düzce Üniversitesinde Visual Studio 2015 .Net, Mvc, Html5, QrBarkod, WebServisleri, SignalR, Jquery, Task Asenkron Programla, Nuget ve Azure teknolojilerini kullanarak interaktif bir mvc web projesini çok verimli bir şekilde tamamladık. Bu seminerde amaç ilham vermekti. Yaklaşık 4 saatlik bir kodlama sonucunda nelerin yapılabileceğini ve yeni .Net teknolojilerinin biz programcılara sağladığı kolaylıklar inclendi. Katılımdaki yoğunluk seminere ayrı bir renk katı. Mobile teknolojilerin, Web uygulamaları ile socket teknolojisini kullanarak olan  bu etkileşimi umarım bir çoğunuza ilham vermiştir. Son olarak 4 saat sonunda yazılan tüm Mvc web uygulaması çok az bir kod değişikliği ile IIS servis üzerinden alınıp Azure cloude ortamına aktarılarak ilgili uygulamanın herkes tarafından erişilmesi sağlandı. Seminer sonunda da öğrencilerle oturup fikir paylaşımında bulunmak ayrı bir zevkti.

Seminere katılan tüm hocalara ve öğrencilere teşekkür eder, verdikleri anlamlı hediye için de teşekkürü bir borç bilirim.

Source Code: http://www.borakasmer.com/projects/DuzceBarcode.rar

 

Herkes Görsün:

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

9 Cevaplar

 1. Hasan Göktaş dedi ki:

  Merhaba,
  Gönderi tarihi 20 Ekim, alttaki program tarihi 13 ekim acaba alttaki tarih yanlış mı?

  • borsoft dedi ki:

   Selamlar Hasan;
   Uyarın için teşekkürler. Tarihi düzelttim. 13 Ekim değil, 13 Kasım 2015 olarak değiştirdim..
   Vaktin olur ise beklerim. Çok farklı kodlar ile dolu bir seminer olacak:)

 2. SEZER ERYOLCU dedi ki:

  Hocam hep beraber kodlayacağız demişsiniz bu ilk katılacağım seminer de bu yüzden cahilimi hoş görün demek istediğim seminere laptopla mı geleceğiz ? ?

  • borsoft dedi ki:

   Selam Sezer;
   Yani bence yazmak için değil de seminer sonunda canlıya alıp yayımlayacağız. Test etmek için laptop getirebilirsiniz. Çünkü hem yazıp hem anlamanız biraz zor.. Kodları zaten paylaşırım. Bence tüm dikkatinizi bana verin..

   Hepinizi bekliyorum..

 3. adnan dedi ki:

  Hocam merhabalar, seminerdeki proje dosyalarını bu başlık altına mı ekleyecektiniz. Sitede bulamadım, yardımcı oalabilir misniz. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.