Düzce Üniversitesi .Net Core ve Azure Üzerinde Dağıtık Mimari ile Loglama

Selamlar,

6 Aralık 2018 perşembe günü Düzce Üniversitesinde, Çağlar Özenç ile birlikte çok güzel bir etinliğe konuşmacı olarak katıldık. Konumuz çok kapsamlı idi. .Net Core ile dağıtık mimaride farklı teknolojileri inceleyip, Azure üzerindeki Linux bir işletim sisteminde yarattığımız Sql DB’ye, ilgili dataları loglayacaktık. Konu konuyu açtı. Angular Web application üzerinden işlem yapılan datalar, .Net Core üzerindeki Webservislerine canlı canlı kodlanarak gönderildi. Daha sonra ilgili data, hem Azure üzerinde bir SqlDB’ye yedeklendi, hem de microservis olarak çalışan bir Console Application da yakalanıp üzerinde işlemler yapıldı.

Azure’a Post İşlemi:

Microservices’de Yakalama:

Farklı dillerde yazılmış projelerin nasıl aynı solution altında toplanacağı ve Devops kültürünün önemli iş hayatından örnekler ile irdelenmeye çalışıldı. Azure üzerinde güvenlik, Sql DB’nin linux işletim sistemi üzerinde çalıştırılması ve CrossDomain sorunu, yine canlı kodlama ile anlatılmaya çalışılmıştır.

.Net Core üzerinde cross platform uygulama nasıl yazılabileceği, genel manada konfigürasyon işlemleri ve farklı kütüphanelerin .Net Core 2.1’ye nasıl implemente edilebileceği yine bu seminer içerisinde, canlı örnekler ile anlatılan konular arasındandır.

2 saat planlanan ancak 5 saatten fazla süren, ister sorulan sorular, ister ise seminere olan muhteşem katkılarından dolayı tüm katılımcıları kutlar, teker teker teşekkür ederim. Son olarak, seminer sonunda verdikleri anlamlı hediyeler için de ayrıca teşekkür ederim.

Yeni bir seminerde görüşmek üzere hepinize hoşçakalın.

Herkes Görsün:

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.